Concierge Warszawa

W Hotelu Intercontinental Warszawa uważamy, że każda podróż wzbogaca
o nowe doświadczenia i uczy nowego spojrzenia na świat. Warszawa to wyjątkowe bogactwo kultury, architektury i sztuki na najwyższym poziomie. Począwszy od pięknych ogrodów Parku Łazienki Królewskie, poprzez Zamek Królewski,  Stare Miasto czy nowoczesne muzem Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Nasz zespół Concierge, składający się z członków międzynarodowego i prestiżowego stowarzyszenia „złote klucze” Les Clefs d’Or, pomoże Państwu odkryć te wszystkie miejsca oraz czerpać jak najwięcej z pobytu w Warszawie.

Tel: + 48 22 328 88 70
warsawconcierge@ihg.com

Head Concierge poleca:

Rowerem po Warszawie

Jak w każdej stolicy, również w Warszawie bywają dni gdy ulice są pelne aut. Alternatywnym rozwiązaniem dotarcia do celu jest wtedy podróż rowerem. System ścieżek rowerowych Warszawy rośnie z każdym rokiem (aktualnie to ponad 600 km!), a stacje rowerowe Veturilo są już w większości miejsc stolicy. Zespół Concierge z przyjemnośćią podzieli się swoimi ulubionymi trasami i celami podróży.

Chopin w Parku

Szukając pomysłu na niedzielne letnie popołudnie, warto pamiętać o otwartych recitalach pianistyczych z muzyką Chopina, które odbywają się od maja do września pod pomnikiem kompozytora w Parku Łazienki. Tradycja koncertów organizowanych o 12:00 i 16:00 sięga aż roku 1959, co oznacza że koncerty ściągają tłumy już od 60 lat!

Multimedialny Park Fontann

W każdy letni weekend (od maja do końca września) Multimedialny Park Fontann przy Podzamczu zaprasza na przedstawienie. Odbywają się one w piątki i soboty wieczorami. Widowisko, które łączy w sobie wodę, światło i muzykę w tym sezonie oparte jest ana legendzie o Warsie i Sawie.

Warszawa dla biegaczy

Z racji, że Warszawa jest jednym z najbardziej zielonych miast w Europie, jest również bardzo przyjazna biegaczom. Wiele ścieżek prowadzi przez warszawskie parkie, ogrody oraz nowe bulwary wzdluż Wisły. Zapraszamy do działu Concierge po rekomendacje odnośnie tras zgodnie z Państwa oczekiwaniami i sportowymi planami.

Warszawa dla aktywnych

Centrum Nauki Kopernik

Adres: ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Tel: 22 596 4 100

Link do strony: www.kopernik.org.pl/odwiedz-nas

 3,5 km; 40 min.
3,9 km; 7 min.

Muzeum Narodowe

Adres: Al. Jerozolimskie 3
Tel:  22 621 10 31

Link do strony: www.mnw.art.pl

1,9 km; 23 min.
1,9 km; 4 min.

Stare Miasto

2,2 km; 26 min.
2,2 km; 5 min.

Łazienki Królewskie

Adres: ul. Agrykoli 1
Tel: 504 243 783

Godziny otwarcia: Ogród otwarty jest codziennie do godziny 21
Link do strony: www.lazienki-krolewskie.pl

3,1 km; 38 min.
3,4 km; 6 min.